Propozycje > Propozycja

lvl 22
2014-05-16 23:06:51
Hangover prawda jest taka, że z tego serwera nie ma już co zbierać.
lvl 33
2014-05-16 23:32:40
Myślę, że wystarczy tylko chcieć i po jakimś czasie da się go wyprowadzić na prostą. To nie jest Margonem, gdzie dedanie jest ogromnym problemem, tutaj da się poodgradzać graczy poprzez ranking.
#Edytowany (2014-05-16 23:34:40) przez Hangover
lvl 48
2014-05-16 23:45:28
Letharas tak piszesz, a co maja powiedzieć gracze, którzy spędzili tu ponad rok grając regularnie? Hang ma wbite bardzo dużo walk do osiągnięcia i co, miałby od nowa wbijać na nowym? Pewne jest, iż jeżeli zostałby wprowadzony nowy serwer to nowi gracze tam będą chcieli grać z oczywistych powodów. Przy 500+ graczach co jest bardzo realnym osiągnięciem przy odpowiedniej reklamie, a potem może któryś tysiąc ta garstka ~20-30 osób z topki jest niczym. Tak jak pisał Hang wszystko można rozwiązać poprzez odpowiednie parowanie. I nie piszcie mi, że "możemy przejść na nowy serwer", bo dla mnie rok regularnej gry nie jest czymś co od tak bym porzucił, szybciej całkowicie zrezygnowałbym z gry. To starzy wyjadacze tworzyli od zawsze tę grę, w momentach kiedy była wolno rozwijana, wielokrotnie na forum spisana na straty, wielu z nas w nią jakoś grało. Nowy serwer byłby uśmierceniem starego, a to jakby nie spojrzeć wielką kara dla graczy którzy spędzili tutaj tyle czasu. Tak gram for fun, ale jest to gra CCG polegająca z jednej strony na walkach, a z drugiej na kolekcjonowaniu kart, który zajmuje sporo czasu. Postawcie się na miejscu osób, które zainwestowały w te grę i nie chodzi mi tutaj o kwestie finansową nawet tylko poświęcony czas.
lvl 33
2014-05-17 09:19:23
@Ramalian
Prawda jest taka, że trafiła się okazja pozbyć konkurencji, więc nie sądzę, aby jakikolwiek argument do nich trafił. Niewielu graczy wykonywało osiągnięcia, więc niewielu zrozumie o czym Ty piszesz.
A propozycji pozbycia się nas po prostu nie rozumiem, od ponad roku NAJAKTYWNIEJSI gracze zgłaszają błędy, nie ci, którzy wbijają raz na dzień, lub rzadziej w celu zrealizowania bonusu dziennego. Kto wie, czy gdyby nie My zostałyby podjęte kwestie nabijania expa, czy poddania walk?
I jeszcze jedno, nie wmawiajcie nam, że naszym jedynym celem w grze jest utrzymanie własnej dominacji, chcemy zobaczyć nowych graczy, myślicie że ciekawie gra się z tymi samymi osobami? Chcemy nowych graczy, ale nie naszym kosztem, zwłaszcza, że jest rozwiązanie, które umożliwia wspólną grę nam i nowym.
lvl 31
2014-05-17 14:40:22
Po resecie, ja odejdę, jak dla mnie najlepsza opcja, to parowanie po rankingu. Im dłużej trwałaby nowa gra z setkami graczy, tym bardziej różnice by się wyrównywały. Ktoś przytoczył Margonem jako przykład, po każdej nowej rejestracji ma następować reset serwerów "żeby było równo"? No bez jaj... Po drugie, jak będzie nowy serwer, to z kim my będziemy grać? Obecnie walczę tylko z Denisem i z Tomxxx`em, czasem z Hangiem i co, jak Terrath (za trzysta lat) osiągnie 1000 onlinne, to 996 osób będzie na drugim serwerze i będziemy grać cały czas między sobą? Fajnie.. po drugie, turnieje mogą się odbywać na innych zasadach np. komp losuje 3 karty, ty wybierasz jedną z nich i tak budujesz talię, wtedy karty, jakie uzbieraliśmy nie miałyby znaczenia w turniejach. Nie mówiąc już o tym, że turnieje mogły by być na 3 poziomach rankingowych np. do 1100, 1101-1400, 1401+. Jeszcze jedna rzecz, ile razy wklepie mi jakiś gracz z 6 poziomem, bo wystawi jakiś hiperrush, a mi się będą karty od 4-5 energii zaczynały i co? Trudno, to mój wybór, czym gram i dobierając taką talię muszę się liczyć z tym, że jakiś rushowiec może mnie połknąć żywcem. Dlatego nie widzę problemu, w potędze graczy z topki... Tylko, jak się gra z denisem na zwycięstwo w nagłej śmierci, to szanse powodzenia są nikłe, ale jak ustawisz rush, zaczniesz grę jakimiś motochami etc. to jesteś w domu. Nie rozumiem argumentu "potęga graczy z topki jest zbyt potężna" to nawet głupio brzmi....


PS: nigdy nie uważałem się za jakiegoś wymiatacza, ale grając w miarę regularnie naprawdę można sporo osiągnąć. Odebrać bonus dzienny + wbić poziom raz na tydzień, to naprawdę rzecz wykonalna, dlatego do maruderów piszę"
zawalczcie o coś, popracujcie, jak po miesiącu dalej będziecie przegrywać, to wrócimy do tematu. To tak, jak maruderzy w Margonem- stoją w Ithan i płaczą, że nic im nie loota >.<
lvl 30
2014-05-17 15:16:58
A nie da się dobierać przeciwników na podstawie siły ich talii? Mam taki pomysł:
1) Bierzemy pod uwagę aktywnych graczy z ostatniego miesiąca.
2) Zliczamy liczbę poszczególnych kart (LK) w ich bibliotece (z wyjątkiem zasobów).
3) Zliczamy liczbę poszczególnych kart wykorzystywanych w walkach PvP (UK).
4) Dzielimy UK/LK i otrzymujemy w ten sposób współczynnik siły danej karty, np.
*aktywni gracze z ostatniego miesiąca posiadali w sumie 100 Paladynów, a w walkach PvP wykorzystywanych było 55, więc karta ta otrzymuje współczynnik 0,55.
*aktywni gracze z ostatniego miesiąca posiadali w sumie 5 Koni bojowych, i wszystkie były wykorzystywane w walkach PvP, więc karta ta otrzymuje współczynnik 1.
5) Siłę talii obliczamy sumując współczynniki wszystkich kart w talii i dzieląc tę liczbę przez liczbę kart (z wyjątkiem zasobów) w tej talii.
6) W ten sposób każda talia otrzymuje swój własny współczynnik siły, na podstawie którego odbywa się dobieranie przeciwników.

Dzięki tej metodzie najaktywniejsi gracze nie mieliby takiej przewagi nad osobami z krótszym stażem, bo chcąc z nimi grać nie mogliby posiadać zbyt silnej talii. Ponadto takie zasady parowania skłoniłyby wiele osób do poszukiwania niestandardowych strategii, wykorzystujących mało popularne karty, co urozmaiciłoby rozgrywkę.
#Edytowany (2014-05-17 15:18:17) przez shad
lvl 22
2014-05-18 10:17:52
A ja tylko napiszę, że zrobiło mi się cholernie przykro, ponieważ uznałem siebie i kolegów, bez których gra ta by nie byłą tym czym jest - potraktowanych jak odpady. Jeśli tak macie dbać o ludzi na Waszym supernowym serwerze - życzę powodzenia z rozwojem gry. A szkoda, bo miało cholerstwo potencjał.

@Hangover @Hesiu Macie mój miecz. Zgadzam się z Waszym zdaniem.

Aczkolwiek najsprawiedliwszą opcją wydaje mi się - reset, przeniesienie achievementów aktywnych graczy na nowy serwer - rekompensata (nawet kurde symboliczna, na otarcie łez) za poświęcony czas i pieniądze. Ja wiem, że nie macie takiego obowiązku, ja wiem, że możecie się na nas wszystkich wypiąć. Ale miejcie może trochę słowności i honoru względem społeczności, którą stworzyliście.

Btw, zauważyliście, że macie zabugowane okienko pisania postów? Jak się je rozciągnie na bok, to się wszystko psuje.

Pozdrawiam.
lvl 31
2014-05-18 12:37:03
Ja dodam tylko jedno zdanie, że to, co większość osiągnęła, to nie kwestia daty rozpoczęcia gry, tylko zaangażowania i zaparcia. Dlatego reset uznaję za niesprawiedliwy.
lvl 21
2014-05-18 17:38:38
@Heśu popieram w zupełności, a w przypadku resetu kończę z grą. Nie po to traciliśmy tyle czasu na grę w strasznych warunkach, niemal całkowitym odosobnieniu, żeby teraz to wszystko przekreślić jedną, bezsensowną decyzją. Jeśli chodzi o stworzenie nowego serwera, celem przeniesienia tam gry, a zostawienie starych kont na tym, wymarłym, to również jest bardzo nie fair. W takim przypadku również ogłaszam odejście.
Podejrzewam, że 75% osób, które włożyły w tą grę wiele serca, wspierały twórców w odnajdowaniu błędów, sugerowały zmiany etc. zrobi to samo.
@administracja Bawcie się dobrze, lecz nie naszym kosztem. Odrobinę szacunku.

Z pozdrowieniami, wytrwały.
lvl 13
2014-05-18 19:17:23
[Konto Usunięte]
#Edytowany (2021-12-31 17:17:07) przez Hitahirou
lvl 48
2014-05-18 20:30:42
@Hitahirou z całym szacunkiem, ale masz wbite 3 walki do osiągnięć, więc twój post do obiektywnych raczej nie należy. Niektórzy mają ponad 4 krotnie więcej zakupionych paczek od Ciebie, co analogicznie oznacza, że mogli tyle więcej wysiłku włożyć w swoje konta, plus męczarnia z osiągnięciami. Osiągnięcia może i można przenieść, ale rok gry i zarabiania złota, w tym kolekcjonowania kart nadal byłaby straszną stratą i nieuczciwością.
lvl 21
2014-05-18 21:54:42
@Hitahirou ktoś tu chyba nie do końca logicznie myśli, więc wyjaśnię jak dziecku - gdyby nie gra tych kilku wytrwałych, którzy mimo bardzo małej ilości osób w grze odbyli niezliczone ilości walk(których efekty nagle mogą stracić znaczenie i przeciw temu się buntujemy!) w tej grze nie miałbyś nic. Nie było by balansowania kart, nie było by nowych kart(bo ich staty były sugerowane na forum), a dziesiątki błędów nie byłyby naprawione, bo nikt by ich nie zgłosił/nie zauważył.
Powtarzam: odrobinę szacunku dla ich/naszej pracy.
I jeszcze jedno Hitahirou.
Cytując Tadeusza Kotarbińskiego: Lepiej nic nie mówić, niż mówić o niczym.
lvl 12
2014-05-19 01:26:40
Wow, podziwiam Was za wiarę w Terrath. Baaardzo ta gra mi się podobała, ale już od bardzo dawna wchodziłem tylko zerknąć czy jest coś nowego.
Crafting, który miał ożywić grę sprawił, ze wszyscy grali PvE i tyle było z zabawy. Od tego czasu wchodzę tu raz na tydzień lub rzadziej, żadnych nowości nie zauważyłem (czasem jakaś nowa karta do craftingu...czyli tak, znowu jest powód by grać PvE, a nie PvP ;s)
Możliwe, że faktycznie KIEDYŚ wyjdzie ta duża aktualizacja, możliwe, że nawet przez 2-3 miesiące będzie się "coś" działo, a twórcy będą częściej wrzucać nowy content. Ale ja już straciłem wiarę, że taki stan mógłby się dłużej utrzymać, nie z takim podejściem. Na forum przejawiało się wiele próśb o naprawdę nie trudne do zrealizowania rzeczy czy udogodnienia, które albo zostawały wprowadzone po dłuugim czasie, albo w ogóle (więcej slotów na talie, możliwośc wysłania wszystkich jednostek jednym przyciskiem).

Także cóż, podziwiam za wytrwałość, panowie z topki.

Btw. Gri#2556 :> Jeśli wiecie o co mi chodzi :P
2014-05-19 09:10:59
Czytam, czytam te propozycje o resecie i myślę sobie, że to chyba jakiś żart. Tylko prima aprilis to był już dość dawno...
Dla mnie to wygląda jak brak pomysłów na rozwój gry, więc zaczynamy od początku. Przy takim podejściu to ja podziękuję i sądzę, że inni powinni zrobić to samo.
lvl 13
2014-05-19 15:53:23
[Konto Usunięte]
#Edytowany (2021-12-31 17:17:15) przez Hitahirou
lvl 48
2014-05-19 16:05:27
Jakich błędów? A jak postawią nowego to ty myślisz, że będzie inaczej? Dlaczego sądzisz, że nowy będzie szybko hotfixowany, równie dobrze można to zrobić tutaj, nie rozumiem twoich wywodów na ten temat. Tymczasowe zamknięcie, patch i reklama? Mówię OK, ale po otwarciu wszyscy gracze którzy coś osiągnęli niech nadal to posiadają.
lvl 13
2014-05-19 17:56:02
[Konto Usunięte]
#Edytowany (2021-12-31 17:16:37) przez Hitahirou
lvl 30
2014-05-19 18:04:17
Błędy lub niedociągnięcia są i żeby ruszył nowy serwer muszą być usunięte, więc równie dobrze można je usunąć i kontynuować grę na obecnym serwerze. Pod tym względem pomysł restartu lub nowego serwera nie daje żadnych dodatkowych korzyści. Nie ma też podstaw, aby zakładać, że wraz nowym serwerem twórcy gry nagle staną się bardziej sumienni i zaczną dotrzymywać terminów.
lvl 31
2014-05-19 19:05:40
Hitahiroi swoimi postami tracisz w moich oczach jakikolwiek szacunek. Tylko jęczysz, że nie sprawiedliwie itd. A co zrobiłeś, żeby cisnąć do czołówki?! Czym się wsławiłeś, jak walczyłeś, żeby teraz pisać, że coś jest niesprawiedliwe/nieosiągalne?! Pamiętam początki gry Krwawego Hegemona. Zaczął grać znaczenie później niż reszta tak zwanej przez ciebie "topki" i co? Żmudnie, dzielnie expił, aż teraz stał się jednym z najlepszych. Nie stękaniem na forum, nie kupowaniem złota za złotówki, tylko wytrwałym regularnym expieniem. Teraz porównajmy nasze profile, zacząłeś grać miesiąc później ode mnie, który miałem wtedy poziom? 6? Ile paczek kupionych? 5? Pewnie tak, bo wtedy to było dla mnie tylko klikanie z nudy. Mogłeś mnie, Hanga, wszystkich wtedy dogonić, bez mrugnięcia okiem. Ale nie chciało ci się/nie mogłeś/ mama kazała ci się uczyć (niepotrzebne skreślić), a teraz zgrywasz oszukanego, pokrzywdzonego, bo inni mają więcej? Dlaczego? Bo zapracowali do jasnej ciasnej! >.<
lvl 21
2014-05-20 11:30:28
@Hitahirou Powiem Ci szczerze, że moim zdaniem jedyne co powinno być zamknięte i skasowane to Ty, za stek bzdur który wypisujesz:D Jeśli masz tutaj "tyle błędów" i nie są naprawiane na bieżąco, choć "zgłaszacie je", to na jakiej podstawie, zakładając Twoje logiczne rozumowanie(oczywiście tylko zakładając) sądzisz, że nowy serwer będzie takim Chrystusem Narodów, wybawieniem dla Terrath, inspiracją do codziennego naprawiania błędów?! :D Moim zdaniem brzmi to co najmniej naiwnie.
#Edytowany (2014-05-20 11:30:48) przez FurianS
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała