Wyżal się! > Osiągnięcia przy ucieczce

2014-03-21 22:31:32
Dlaczego nie liczą się osiągnięcia przy ucieczce przeciwnika?

Dobitny przykład:
Gramy sobie talią zwykłych kart i trafiamy na denisa ... tfu "dowcipnisia", który ucieka w 15 turze i tak za każdym razem, gdy w co 20 walce uda się nam przypadkiem osiągnąć przewagę na tyle, że najpewniej wygralibyśmy tę walkę.

Jest szansa na jakąś zmianę w tym zakresie?
#Edytowany (2014-03-21 22:32:15) przez Krwawy Hegemon
lvl 33
2014-03-22 08:14:46
ZABLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ UCIECZKI PRZED PIĘTNASTĄ TURĄ LUB DAĆ PORZĄDNE KARY ZA TAKIE ZACHOWANIA !!!

Dziś i tak jest lepiej, kiedyś, przed wydaniem drugiej edycji zbierałem screeny na osoby poddające walki, zebrałem 25 dowodów poddań od różnych osób.

Hangover 287 dni temu - Wówczas w tym dziale poruszyłem sprawę poddania walk. Moją pierwszą wygraną walką w "Pospolitym Ruszeniu" była walka poddana przed piętnastą turą.

Mam wrażenie że rosnąca liczba takich zachowań jest spowodowana bonusami złota - przeciwnik zarobi 25 a straci tylko 10. Po dwóch wygranych ma tyle złota, że żeby był na minusie musi poddać 6 walk.
lvl 33
2014-03-22 08:37:52
Cytat z chatu:
Ramalian: po 7 turze, tak jestem 10,5 złota stratny na każdej ucieczce.

Ogólnie to jest bardzo dziwne, że gracz przegrywający ma jeszcze jakieś zdanie, co do nagrody jaką ma odebrać wygrywający :D
lvl 48
2014-03-22 18:16:17
@Hangover
Przy 3 bonusach złota, zakupionych bez zniżek właśnie 10,5 golda się traci na ucieczce przeciwnika, czyli de facto więcej od osoby, która ucieka, a ostatnie zapisy z czatu świadczą, że gracze uciekają specjalnie. Co innego przegrać walkę, a co innego być stratnym, przez kogoś cwaniactwo, sam wiesz jak to wnerwia jak Ci uciekają w pospolitym.
lvl 33
2014-03-22 19:55:45
Mnie w pospolitym wnerwia to, że wygrają ze mną kilka walk, a Mi nie dają wygrać tej jednej jedynej, tłumacząc poddanie tym że rozdanie im nie podeszło.
I tu pojawia się istny bezsens, bo Moją jedyną możliwością wygranej jest właśnie pech przeciwnika :(

Jak już wcześniej pisałem najlepiej zablokować możliwość poddania walk przed szesnastą turą i mieć już spokój z tym zagadnieniem.
lvl 27
2014-03-22 20:01:24
Popieram przedmówcę.
lvl 22
2014-03-22 20:10:41
Hangover, ja się nie poddaję, bo wiem, że Tobie jest ciężej wygrać niż mi. A jeżeli inni się poddają, nie zmienisz tego - bo tak czy siak znajdą sposób na utrudnianie gry, przykładowo afcząc.
lvl 13
2014-03-22 21:42:38
To durne poddawać gry odpisane powyżej z nabijaniem osiągnięcia. Co prawda, poddawania nie zabronisz a i tak płaci się te 10 golda i dostaje kare. Zablokowanie poddania przed 16 turą? W takim wypadku należało by usunąć jego cene i zdjąć kare, bo osoba która się podda tylko traci w takiej możliwości.
lvl 33
2014-03-22 22:18:22
@Letharas
" bo tak czy siak znajdą sposób na utrudnianie gry, przykładowo afcząc."
Przeciąganie gry jest bronią dwusieczną, ponieważ przeciwnik przez dłuższy czas nie będzie mógł rozpocząć nowej gry. Ja już wolę pograć te 5-10 minut dłużej i mieć zaliczoną walkę, niż tracić czas na przegranie kilku walk i w momencie wygrania jednej walki zobaczyć napis: "Przeciwnik został ukarany za ucieczkę z walki"

@Hitahirou
Załóżmy, że przeciwnik wygrywający walkę ma trzy bonusy złota. Zatem:
1 wygrana = 25zł.
2 wygrana = 25zł
Razem da to nam 50 zł. (Nie licząc bonusu dziennego)
Jeśli za trzecim razem przegra i podda walkę to otrzyma karę -9, czyli i tak, czy siak jest na plusie o 41 zł.
Więc Ja się pytam, gdzie tu jest ta kara za poddanie walki?

A poddanie walki po piętnastej turze skutkuje jedynie utratą expa, od expienia jest zasadniczo trener, więc praktycznie przeciwnik nie ma żadnej straty. Tak, w takim wypadku można usunąć karę za poddanie, ponieważ opcja przydaje się w sytuacji gdy przeciwnik sztucznie przedłuża walkę, zamiast po prostu dobić i zakończyć.
2014-03-23 05:54:35
O widzę, że dobry żal mi wyszedł :)
Temat zrobiłem dopiero jak miałem pewność, że niektórzy gracze robią tak celowo. Nie jest to przypadkowe zachowanie tylko dokładne przeliczanie strat i zysków. Jestem za tym, by poddanie było możliwe, ale kara powinna być adekwatna. To co jest teraz to jest śmiech na sali, a nie kara. Tak jak pisze Hangover teraz ucieczka uderza w wygrywającą osobę, która po prostu traci więcej na samych bonusach.
Czy należałoby zaliczać osiągnięcie drugiej strony? O ile nie umożliwiłoby to ustawienia walk to tak.
Przy założeniu, że istnieją mechanizmy sprawdzające, że gracz nie używa multikont itp. to wszystko powinno być w porządku i naliczanie osiągnięcia nie powinno spowodować fali oszustw.
lvl 33
2014-03-25 22:24:45
Wchodzę dziś do gry, a tu na chacie coś takiego:

Ramalian: kolejny co tylko uciekac potrafi
Arron: Nie lubię jak ktoś przedłuża walkę do 15 tury, skoro może skończyć w 12
Ramalian: przed 15 nie zalicza osiagniec ale kogo to obchodzi^
Arron: Nabijasz sobie ranking walkami, gdzie przeciwnik nie miał szans?
Ramalian: mam ranking w D
Arron: Kogo to obchodzi.

Podobne dialogi zdarzają się co jakiś czas, mam wrażenie że coraz częściej. Przeczekanie walki o te 3 tury to naprawdę nie jest żadne bohaterstwo. Ja czasem muszę akceptować przedłużanie o kilkadziesiąt tur, jednocześnie nie mając szans na jakąkolwiek wygraną.
Problemem jest tu jest niedostosowanie limitu piętnastu tur do aktualnego balansu gry. Wprowadzenie unikatowego motłocha sprawiło, że walkę da się teraz wygrać bardzo szybko. Kiedyś Eigen pisał że wraz z dodawaniem nowych kart wygranych przed szesnastą turą będzie coraz mniej, niestety nie udało się tego dokonać, jest nawet wręcz przeciwnie talie pod rush są bardzo popularne i często spotykane.
Drugim problemem są tu różne cele graczy, po wypowiedzi Arrona stwierdzam że zajmuje się On zbieraniem rankingu. Zatem mamy konflikt interesów. Arron poddając walkę nie straci rankingu, lecz sprawi, że Ramalian nie zdobędzie walki do osiągnięcia. Wiadomo, że w pierwszej kolejności każdy będzie dbał o siebie, a dopiero potem interesował się tym co przeciwnik chce otrzymać z wygranej walki. Może warto spróbować dodać stratę rankingu w wypadku poddania przed szesnastą turą?
2014-03-26 08:45:11
Jestem za.
Zapomniałeś że w tym przypadku gracz wygrywający jeszcze na bonusach traci. Nie powinno być nic takiego jak jedna dozwolona ucieczka w dniu.
Nawet jak talię pomylę to gram. Może to będzie kogoś bonus dzienny.
Uciekam tylko jak ktoś ewidentnie przedłuża walkę. To mnie zwyczajnie denerwuje.
2014-03-29 23:24:46
A już na pewno nie powinno być sytuacji, że zużywane są bonusów gracza jak mu przeciwnik nawieje.
Teraz mamy koszt ucieczki jak wyliczył Ramalian. Przy 3 bonusach zakupionych w sklepie (najdroższa opcja)
175*3/50=10,5
#Edytowany (2014-03-30 21:03:28) przez Krwawy Hegemon
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała