Wyżal się! > przedziały poziomów w walce z losowym graczem.

lvl 13
2013-09-16 13:58:29
Witam wszystkich, po paru przegranych walkach z rzędu postanowiłem się wyżalić. Zacznę może od początku - o grze dowiedziałem się z wykopu, od tego czasu regularnie w nią grałem, gdzieś na początku lipca osiągnąłem 8 - 9 poziom. Często grałem z tymi samymi graczami, ja awansowałem, oni awansowali i spotykaliśmy się ponownie w następnym przedziale. Walka była zazwyczaj wyrównana, mój ranking oscylował w 1300 pkt, więc nie było źle:) W tym momencie musiałem zrobić trochę ponad dwumiesięczną przerwę od gry, parę dni temu do niej wróciłem. I co wtedy ? znów spotykam niektóre znajome nicki, bardzo miło to widzieć, ale pojawia się pewien problem - ich poziomy są znacznie wyższe od mojego, koło 15. No i niestety, nie mając żadnej legendarnej karty, śmierci, dezintegracji, wiru ( w równorzędnej walce nie potrzebowałem ich tak bardzo, moja talia była wystarczająca) wygranie z przeciwnikiem który ma ich na pęczki graniczy z cudem. Dlatego może warto by przemyśleć utworzenie jeszcze jednego przedziału, powiedzmy 9 - 12 ? Mając 9 poziom rozwój mojej talii zatrzymał się gwałtownie - cały czas przegrywając nie mogę awansować oraz sukcesywnie spadam w rankingu. Pozdrawiam
lvl 34
2013-09-16 15:08:16
Nie, nie i jeszcze raz nie. To jest propozycja pod siebie. Pomyśl o graczach 13+. Nie muszę chyba więcej tłumaczyć :)
lvl 13
2013-09-16 15:23:51
co z graczami 13+? można zrobić więcej przedziałów, niekoniecznie skończyć na 12. Im wyżej tym przedziały mogą być większe.
lvl 34
2013-09-16 15:54:12
Brak słów...
Patrzyłeś na ranking? Graczy z przedziałem 13+ jest dokładne *31*, z czego większość *nieaktywnych*. Teraz dla graczy 9+ i dla innych pewnie też jest ciężko znaleźć przeciwnika, a gdyby weszła twoja propozycja to byłby istny koszmar.
Poza tym, to nie nasza wina, że robiłeś sobie przerwę. W Margonem wchodzą nowe itemki, w Terrath wchodzą nowe karty. Co ma powiedzieć gracz Margonem który zrobił sobie 5-letnią przerwę?
lvl 30
2013-09-16 16:02:37
Myślę, że niezłym pomysłem byłoby zastąpienie podziału według lvl, na podział według liczby posiadanych paczek.
lvl 13
2013-09-16 16:14:27
chyba mnie źle zrozumiałeś - nie chodzi o to, że weszły nowe karty - bo nie weszły, zanim przerwałem grę wszystkie były dostępne, po prostu ich nie wylosowałem, co mi wtedy nie przeszkadzało, nie potrzebowałem ich w walce z graczem o podobnym poziomie. No niestety nie ma dużej liczby graczy, ale jaki jest sens walki powiedzmy między mną a Tobą, gdzie ja nie mam aktualnie szans na wygranie, a Ty mnie bijesz jak dziecko? Może w ogóle zlikwidować te przedziały, wtedy łatwiej będzie znaleźć przeciwnika? Pokonasz sobie 2lvlowego gracza, fajnie?

@shad
Dobry pomysł :)
#Edytowany (2013-09-16 16:17:17) przez Jordan
lvl 43
2013-09-16 17:02:33
Chętnie widziałbym pomysł z parowaniem według ilości paczek jako tymczasowe rozwiązanie, puki nie wzrośnie liczba graczy i nie zacznie działać parowanie według rankingu. Kluczowe byłoby odpowiednie określenie przedziałów i rozwiązanie problemu talii które dostaje się awansując na kolejne poziomy doświadczenia.
lvl 33
2013-09-16 20:39:19
@shad
Słaby pomysł, który nie wiele rozwiąże :(
Gracze bedą mogli wybierać sobie przedział w jakim będą chcieli się znaleść, zamiast kupować paczki zbierać złoto, czekać na promocje i kupować np. same rzadkie karty. Po pewnym czasie w każdym przedziale znaleźliby się silni gracze, i mielibyśmy problem w wszędzie, nie tylko w 9+.
@Jordan
O sytuację w której się znalazłeś możesz winić tylko siebie. Gdybyś nie nabijał expa na trenerze, tylko zarabiał złoto w walkach z graczami, nie miałbyś takiegom problemu.

http://terrath.com/profil/4575/mafiafb
Ten pan na 25lvl jest w gorszej sytuacji, niż ty i jakoś nie narzeka :D
lvl 13
2013-09-17 01:14:23
właśnie z trenerem za dużo nie walczyłem, nie wiem skąd taki wniosek ( 50 walk ) :) a co cały czas próbuję przekazać, to że graczowi o poziomie 9 - 11 jest strasznie ciężko wygrać z kimś 15 - 17, jeśli nie kupowałeś paczek ekstra.
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała