Wyżal się! > Pospolite Ruszenie

lvl 33
2013-06-07 10:30:54
Witam, dziś chciałbym się wyżalić, wyżalić na fakt że tytułowego osiągnięcia nie da się wykonać, dlaczego? O tym zaraz.
Po co powstał temat? Powstał aby zwrócić uwagę na ciągnący się już od dłuższego czasu problem. Nie wnoszę aby od razu go rozwiązać, ale aby został naprawiony kiedyś w przyszłości. Aby został uwzględniony podczas zmian zasad poddawania walk,które są planowane za około miesiąc.
Pospolite ruszenie polega na wygraniu tysiąca walk mając w talii same karty zwykłe. Pierwszym zaskoczeniem jakie czeka gracza wykonującego to osiągnięcie będzie fakt, że będzie przegrywał więcej walk niż wygrywał. Dodatkowo aby te wygrane były zaliczone trzeba wygrać po piętnastej turze. Niestety owa piętnasta tura jest granicą, dzięki której można uratować sobie ranking. A jest co ratować, nadwyżka porażek doprowadziła że dawniej znalazłem się na 152 miejscu w rankingu punktowym. Przegrywający tracili około 20-30 punktów, co sprawia że poddanie walki jest bardzo opłacalne. I tu pojawia się pytanie o sens osiągnięcia. Wczoraj aby wygrać jedną walkę musiałem przegrać 7 walk. Ostatecznie mój dzień zakończył się 8 przegranymi walkami, jedną wygraną i jedną poddaną, czyli niezaliczoną. Powodem poddań są za małe kary, 20 - 30pkt rankingu za 10 złota czy to nie jest opłacalne? Dodam jeszcze że to 10 sztuk złota jest pobierane z nadwyżek, bo każdy gracz wygrywa ze mną więcej walk niż przegrywa. Tak więc wczoraj, zanim gracz przegrał ze mną, wcześniej wygrał 3 walki, czyli zarobił 20 sztuk złota, zachował punkty w rankingu i dodatkowo zrobił mi na złość. Trzy korzyści w jednym pakiecie.
Aktualnie tego osiągnięcia nie da się wykonać.Podczas poprzedniej próby, walki przed piętnastą turą poddało mi czternastu graczy. Od wczoraj jeden gracz, za którym z czasem pójdą następni.
I to tyle, dobiję jeszcze pięć walk aby mieć równą setkę i poczekam na co? Sam nie wiem. Jestem pewien że aktualnie aby wygrać 1000 walk mając w talii same karty zwykłe trzeba oszukiwać. Bo jak zrobić coś co zależy od łaski i poświęcenia przeciwnika? Mam nadzieję że z czasem Pospolite ruszenie będzie wzięte pod uwagę przy ustalaniu kar za poddania walk, bo jakby nie patrzeć, jest elementem gry.
Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam
Hangover
lvl 34
2013-06-07 10:44:16
1000 walk to dla mnie zdecydowanie za dużo, nawet na jakichkolwiek kartach nie jest tak łatwo.

To nie jest jedyne niewykonalne osiągnięcie, np. Więcej doświadczenia - na 3. musisz mieć aż 25 poziom, więc na 5. chyba 100 ;D
#Edytowany (2013-06-07 11:06:09) przez Gothdo
lvl 33
2013-06-07 10:47:54
Ale te tysiąc walk to liczba fikcyjna, wlicz Sobie jeszcze walki wygrane, ale nie zaliczone przez poddania przed piętnastą turą.
Bo ja wiem czy przesada? 94 walki wygrałem w 3,5 tygodnia.
lvl 33
2013-06-07 13:46:57
Odblokowano nowe osiągnięcia!
Nie złoto a umiejętności...

Nie złoto, a umiejętności... (3/3)
Wygraj 1000 razy mając w talii same karty zwykłe

Pięknie, udało się :D Coś mi się zdaje że jak na razie będę jedynym graczem posiadającym w profilu powyższy napis zamiast: Pospolite ruszenie
Teraz trzeba tylko poczekać na odpowiedź kogoś z administracji, ciekawe czy to osiągnięcie ma jakąś przyszłość :)
lvl 13
2013-06-29 16:17:12
Pospolite ruszenie tak jak Forever Alone i (przypuszczalnie) rzeź są niewykonalne.
Dlaczego?
Pospolite ruszenie zablokowały wiry , gdyż nawet 1 może całą gre zakończyć dla robiącego.
Forever alone - wymaga zadania "wbij 100 lvl" co jest bez sensu, i nie wykonalne na raczej pare(naście) miesięcy.
rzeź - strać 30 kart. Mało kto ma tyle jednostek, a żeby wygrać trzeba by mieć ich ~35. Do tego 20 zasobów, zostanie 5 slotów na nie wiadomo co.
lvl 33
2013-06-29 16:51:30
" Pospolite ruszenie zablokowały wiry , gdyż nawet 1 może całą gre zakończyć dla robiącego."
Nie grałem zwyklakami od kiedy wprowadzono wiry więc nie wiem czy tak jest. Ono i tak jest zablokowane przez poddania walk, bo wir nie każdy ma, a opcję poddaj walkę ma każdy.
lvl 13
2013-06-29 17:26:54
Ale wiesz, chodzi o fakt że 1-2 wiry i po zwykłych no nie.
lvl 33
2013-06-29 17:30:14
Robiąc to osiągnięcie nie można się nastawiać że wygra się każdą walkę. Do wygrania walki potrzeba dwóch rzeczy, pierwszej - przeciwnik musi mieć niefart, zawiesić się na jednej jednostce itp. i drugiej, samemu mieć farta :)
A wiry kosztują 6e. czasem karty tak nie podchodzą, że szok :)
lvl 13
2013-06-29 21:48:57
Tu masz rację, 90% zależy od farta, ale te pozostałe zależy od strategii. Prawdziwy strateg straci wszystko opróćz 1 jednostki, a potem poleci czarami i zbije wrogowi całą reszte, i dbając by jego jednostka nie padła od jakiegoś czaru.
lvl 33
2013-06-30 12:31:21
I rozpocząłem dobijanie 200 walk w osiągnięciach. Na pierwszy ogień idzie: "Nie złoto, a umiejętności"
Początek znakomity, na trzy wygrane walki przegrałem tylko 6, nikt jeszcze nie poddał mi walki :)
Niestety, nawet w zwykłych kartach nie za bardzo mam z kim grać :(
lvl 13
2013-06-30 12:55:54
Jaa chce z tobą zagrac :P
#Edytowany (2013-06-30 12:56:02) przez Hitahirou
lvl 33
2013-06-30 17:45:02
@Hitahirou
Niestety z tym wirem miałeś rację :(
Pierwszy dzień, a już przegrałem przez wir dwie stuprocentowo wygrane walki :(
W talii mam tylko 12 kart z 3hp. :(
lvl 13
2013-06-30 17:47:10
:( a niektórzy mają po 2 wiry czy 3 ;/

Ale gz Hangover, twoja talia świetnie się spisuje :P, podaj mi karty :D
lvl 33
2013-06-30 22:51:09
Mam dosyć, na dziś wystarczy :P
Na zakończenie dnia podam wam parę statystyk:
Dzisiejszego dnia:
Przegrałem około 50 walk
Wygrałem 13 walk, wszystkie zostały zaliczone do osiągnięcia
Nikt nie podał mi walki, co jest ogromnym sukcesem :).
lvl 6
2013-07-01 09:27:50
E, gratulacje :P Niezłe staty, 26% wygranych, zwykłymi, na takim poziomie (bo z wysokolvlowymi, już ogarniętymi jakoś w grze) - no gratulacje, radzisz sobie :P
lvl 33
2013-07-01 17:00:49
@Eigen
Dzięki :)
Radzę sobie dzięki gaczom, którzy (jak na razie) przestali poddawać walki, a także ogarniętym kartom z drugiej edycji, które są o niebo lepsze od tych z pierwszej. W końcu przeciwnik do masowego wybicia moich kart nie użyje już duszącej chmury :P
lvl 33
2013-07-01 17:07:52
Hehe znowu straciłem tyle punktów w rankingu, że za niektóre przegrane walki nic nie tracę :D
lvl 33
2013-07-03 15:11:39
I wyszło na to że pochwaliłem dzień przed zachodem słońca :(
Do niedawna wystarczało że w talii miałem karty z minimum 3pkt. ataku. Niestety, po wprowadzeniu Upadłego Bohatera i Rycerza Śmierci - kart które aktualnie ma większość osób z którymi gram muszę zrezygnować z kart z 3pkt. ataku posiadającymi 2 a nawet 3 hp i przerzucić się na karty z 4pkt. ataku, z których większość ma 1hp :(
Osiągnięcie stało się trudniejsze, pozostały stare problemy, do których doszły nowe, ale nadal jest wykonalne :)
lvl 33
2013-07-03 22:37:56
Wydaje mi się że temat można już zamknąć. Problem poddawania walk zniknął, więc trzymanie tego na forum nie ma sensu. Zwłaszcza, że w przyszłości ma pojawić się dodatkowe zabezpieczenie :)
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała