Kosz > Brak wylogowania

lvl 12
2013-07-03 23:03:07
Witam.
Chciałem zwrócić uwagę na pewien szczegół mogący mieć wpływ na bezpieczeństwo graczy. Wyłączenie przeglądarki internetowej (osobiście testowałem tylko na FireFoxie) nie powoduje wylogowania gracza.
Może to być problem w momencie, gdy z jednego komputera korzysta kilku graczy.
Większość serwisów internetowych (np. banki, serwery email) w przypadku restartu przeglądarki wymaga ponownego logowania się, natomiast zapamiętanie użytkownika na danej maszynie jest czasem wprowadzone jako opcja (niektóre sklepy internetowe). Można taką opcję wprowadzić również tutaj, jednak domyślnie powinna być wyłączona.

Uprzedzając pytania: nie mam zapamiętanego hasła w menedżerze haseł.
lvl 33
2013-07-04 08:16:28
Nie będę się wypowiadał, bo nie wiem czy tak powinno być. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego jak próbuję wylogować się z forum zostaję przekierowany na stronę główną i pojawia mi się taki komunikat:
http://zapodaj.net/825672512293d.png.html
lvl 6
2013-07-04 16:17:44
W sumie to tylko ze strony głównej można się wylogować.
lvl 12
2013-07-04 16:59:26
Kwestia zabezpieczenia przed próba podrzucenia linka wylogowania w oknie rozmowy podczas pojedynku. Też zauważyłem że blokuje też wylogowanie z innych podstron. Można by to rozwiązać w ten sposób że wylogowanie możliwe jest tylko przez linka że strony głównej, a pozostałe linki działają jak na obrazku powyżej, tylko można zmienić treść komunikatu na prośbę o potwierdzenie wylogowania. Wtedy użytkownik kliknie sobie na wyloguj i po sprawie.
lvl 33
2013-07-04 18:15:05
@Timon
Ja nie mogę się wylogować tylko z forum. Z rankingów i profili już mogę.
lvl 6
2013-07-10 20:26:08
W przyszłości będzie dodany przycisk "pamiętaj mnie" widoczny podczas logowania. Gdy nie będzie aktywny to sesja będzie trwała tylko do czasu zamknięcia przeglądarki.
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała