Kosz > [system gry] Poddanie się

lvl 10
2013-04-05 15:26:14
Jakim cudem za poddanie się spada tak ciężko zarobiony ranking? I to jeszcze przy 1 poddaniu.
Przegrany (poddający się)
nie otrzymuje punktów doświadczenia za walkę
nie otrzymuje złota za walkę
dostaje karę -20% do nagród za następne zwycięstwo, kumulowane do 100% (kara nie nalicza się za pierwsze poddanie w ciągu dnia)

W poradniku nic nie pisze o spadku rankingu..

Proszę to weliminować bo ranking spada po 30 a ja żeby tyle zyskac to muszę około 5 walk wygrać co jest nie fair. Tak samo walka z mniejszym lvl. Ranking spada nieraz aż po 50 a to z 10 wygranych walk na moim poziomie. Gdzie w tym logika? Przecież to jest gra w 70% losowa. Dostaniesz zasoby grasz. Nie dostaniesz zasoby nie grasz. I przez tą losowość duże lvl mają tak cierpieć? To że nie mają zasobów nie znaczy że po przegranej z małym lvl mają spadać o 50 rankingu. Trzeba to chyba przemyśleć.
#Edytowany (2013-05-03 01:20:38) przez Zły Patryk
lvl 22
2013-04-05 18:32:49
Taaak, losowość z zasobami - jak dałem propę to jako pierwszy odrzuciłeś. :)
lvl 10
2013-04-05 19:30:25
Ale tu nie chodzi o zasoby. Tu chodzi o sam fakt że za głupią przegraną tyle tracimy.
lvl 6
2013-04-05 20:19:01
Tamlaer: http://forum.terrath.com/f/6/229/wyzal-sie/krychaa -> w tamtym temacie narzekasz, że ktoś ucieka i jest wysoko w rankingu, a tu sam proponujesz, żeby nie było za to kar ;)

Jedyny błąd jaki tu jest, że nie jest napisane w Poradniku o zabieraniu rankingu. Za ucieczki jest i będzie zabierany ranking, bo uciekanie nie jest sensem gry. Ba, nawet powinno być chyba więcej zabierane niż za uczciwą przegraną.

Natomiast to co piszesz, bardzo słusznie, bo to złe, że tracisz przez przegranie ze słabym lvlem dużo to zostanie wyeliminowane po wprowadzeniu parowania :)

Zaś co do losowości, to będę to powatarzał, powtórzą to samo dobrzy taktycznie gracze - to da się wyeliminować, tylko nie można trzymać samych epickich kart, bo one mają duży koszt i nie ma czym grać najpierw! Talia musi być zrównoważona, wtedy 2 zasoby pozwolą na wystawienie jednostek, które przynajmniej obronią się i zginą, gdy przeciwnik ma lepsze szczęście, ale nie stracisz wtedy HP. Przetrzymasz te momenty, aż najdzie Ci tyle zasobów, co pozwoli na wystawienie dobrych kart.
lvl 10
2013-04-06 14:36:38
http://scr.hu/0yqp/p47kt I znów to jest bez sensu albo wyłączcie ten ranking albo coś bo to już mnie wkurza i to dobitnie żeby zdobyć te 30 rankingu musiałem grać jakoś od 10 czyli 4,5 godziny a straciłem w mgnieniu oka. Żałosne mam czekać do parowania i tracić nerwy na jednej walce? 1/3 dzisiejszego dobytku poszła hen daleko... i do tego spadłem znów z pierwszej strony a walczyłem o nią od samego rana. Wydaję kasę na grę więc chyba mam oczekiwania..
lvl 22
2013-04-06 15:11:50
Twój egoizm mnie przerasta. My też wydajemy kasę na grę i chcemy, żeby został ranking. Nie musisz wydawać i nie musisz grać. Twoje wywody na chacie są tragiczne, a po co Ci ten ranking? Płaczesz o byle co teraz. ;x
lvl 10
2013-04-06 15:14:29
Tobie jak nie szły zasoby też płakałeś "o byle co". To niech dopracują ranking i wtedy niech zostanie. Bo aktualnie to nie jest dopracowane.
lvl 22
2013-04-06 15:22:20
W czym niedopracowane? A jak porpawią, że z mniejszym będzie -10 to może 10 osób zacznie płakać, żeby było tak jak wcześniej? Jesteś jedyną osobą, której to nie pasuje, daj sobie spokój. ;x

kONIEC KŁÓTNI!
lvl 10
2013-04-06 15:24:13
To że zapytałeś się 3/4 osób na czacie czy im to pasuje to nie znaczy że wszystkim bo denisowi raczej to nie jest na reke tak samo jak mi.

A i dodam że te osoby były z mniejszym lvl to oczywiście im to odpowiada bo zawsze dostaną te 30-40 rankingu.
#Edytowany (2013-04-06 15:25:01) przez Tamlaer
lvl 22
2013-04-06 15:25:33
Ostatni mój post - Jakoś na ~30 osób aktywnych nikt Cię nie poparł i tylko głosy, że jest dobrze - to coś znaczy chyba?


@Dół Czasem piszą, a jak zobacza pomysł, to chyba by coś napisali, że się zgadzają, nie? ;x
#Edytowany (2013-04-06 15:30:21) przez Letharas
lvl 10
2013-04-06 15:28:21
A czy te wszystkie ~30 osób pisze na czacie bo ja widzę że regularnie to pisze w danym czasie do 5 osób.
lvl 6
2013-04-06 17:40:52
Tak jak napisałem, trzeba czekać na parowanie. Jeśli nie chcesz walczyć teraz o ranking - to olej go. Uwierz mi, że nikt Cię nie wyprzedzi. Znaczy teraz może tak, dlatego że dostaną więcej, ale przecież potem oni będą w sytuacji, że mają duży ranking i przegrają i spadną. Po parowaniu to się wyrówna.

Plus to co piszę, zmodyfikuj talię tak, byś miał trochę kart o energii 2 wymaganej, wtedy przetrzymasz ataki słabego gracza. Potem wystawisz swoje mocne karty, nawet jak to będzie tura 80 i go pokonasz tym, że masz fajniejsze karty. Naprawdę się da ;)

Aha, oraz ważna uwaga, bo tu źle piszesz - to nie odpowiada mniejszym lvlom, bo lvl NIE MA ZNACZENIA przy rankingu. Ranking spada mocno wtedy, gdy przegrywasz z graczem, co ma niższy Ranking niż Ty, a nie lvl. Może być gracz z 2 lvlem, mieć rating 1300 i jak wtedy z nim przegrasz to nie stracisz dużo, bo on ma słabszy niż Ty.
lvl 6
2013-05-03 18:11:49
Ok, no to parowanie już jest, w poradniku zostanie dodana informacja o zabieraniu rankingu za poddanie.

A już naprawdę wkrótce zostanie ograniczone poddawanie się, będzie ono płatne. Większe wyjaśnienie pojawi się w changelogu czy gdzieś, przy wprowadzeniu tego.
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała