Kosz > Sprzedasz Kart, Blokada.

lvl 10
2013-04-02 17:23:00
Witam na początku wiem że był już poruszany ten temat ale poruszę jeszcze raz.
Sprzedasz kart- Wiem że eigen pisał że tego nie będzie ale będą jakieś wymiany kart itp. Ale za nim to wejdzie minie z miesiąc lub dwa. Ja już w tej chwili mam około 230 kart i ze 150 jest mi niepotrzebna. Zanim minie ten miesiąc to będzie następne 250 kart... A tak można by wprowadzić sprzedasz do czasu wejścia.
Myślę ponadto ze nie będzie przy tym dużo roboty. Na pewno łatwiejsze będzie wykonanie tego niż te łączenie kilku kart w inną.
Proponuję takie ceny:
Zwykła - 2złota
Unikatowa - 3/4złota
Rzadka - 6 złota - nikt raczej nie będzie sprzedawał
Legendarna - 10złota - nikt raczej nie bedzie sprzedawał

Drugą sprawą jest blokada. Chodzi mi o blokadę, iż gdy mamy 4 karty danego typu nie może wypaść nam piąta. Bo aktualnie ta 5 karta się nam marnuje.
lvl 34
2013-04-02 17:54:06
Co do sprzedaży - eigen pisał, że będzie wymiana i jak dla mnie tak może być
A blokada - popieram
lvl 10
2013-04-02 18:02:27
Tak ale ta wymiana wejdzie za około miesiąc albo dwa a do tego czasu nie są mi potrzebne jakieś badziewne karty, które miejsce zajmują. Później sprzedasz można usunąć i zastąpić wymianą.
lvl 14
2013-04-02 18:05:26
Jestem przeciw blokadzie. Wystarczy wydać trochę kasy na mnóstwo paczek aż z każdego typu kart sobie limit zapełnisz. I takim oto cudem gracz będzie dość szybko wyposażony w komplet legend i najlepszych kart.
lvl 10
2013-04-02 18:21:47
Ale po co nam po 10 tych samych kart skoro tylko 4 można użyć?
lvl 14
2013-04-02 21:27:24
Wyjaśniłem wyżej. Poza tym, to bez sensu, skoro będą możliwe wymiany kart na lepsze.
lvl 7
2013-04-06 16:00:57
Jakoś sobie nie wyobrażam karcianki bez wolnego rynku kart. Jeżeli twórcy boją się, że nie zarobią niech wprowadzą dodatkową walutę np srebrne monety.
Waluta ta będzie służyła do handlu pomiędzy graczami i złote monety można będzie wymieniać na srebrne w drugą stronę nie.
lvl 6
2013-04-06 17:24:29
W przyszłości BYĆ MOŻE będą jakieś aukcje, nie wykluczam - ale to jeszcze trochę. Na pewno nie będzie sprzedaży kart komputerowi za złoto - i tu nie chodzi o nasze zyski, bo akurat można grać bez płacenia.

Za to powtarzam - będzie łączenie kart w inne i wszystkie się przydzą. Z tego samego powodu nie ma blokady - nie jest powiedziane, że z 5 Motłochów powstanie Zdenerwowany motłoch, który będzie miał lepsze staty, a nie będzie spotykany w paczkach. Więc spokojnie, wszystko się przyda. Poza tym będą inne rzeczy jeszcze pomagające pozbyć się kart, ale to na razie tajemnica i niespodzianka :P W każdym razie nie ma powodu do zmartwienia, wszystko się wykorzysta.
lvl 7
2013-04-06 18:13:05
Ja nie rozumiem dlaczego jak w Polsce mowa o kasie to się wszyscy robią drażliwi. A zarabiajcie sobie ile chcecie. Przecież między innymi po to ta gra została stworzona. Tylko nie mówcie, że wam na pieniądzach nie zależy. Co do mojej wypowiedzi to mi raczej chodziło o handel miedzy graczami. By jeden gracz mógł sprzedać innemu kartę.

Oczywiście można postawić takiego Roana co będzie skupował nikomu niepotrzebne karty po 1 zł i to pewnie też nie zachwieje gospodarką gry, a prawdopodobnie przyspieszy jej działanie zarówno w sferze klienta jak i serwera.

Co do łączenia zaś to jak znam życie bardzo odległa historia.
lvl 6
2013-04-06 18:29:02
Nie drażliwi, bo wiadomo że po to się wykonuje każdą pracę, by otrzymać wynagrodzenie, tylko tłumaczę że tu nie chodzi o względy ekonomiczne, że nie będzie sprzedaży NPCom. Wymiana między graczami za pomocą aukcji być może kiedyś będzie i naprawdę jest to trudniejsze niż łączenie i szybciej będzie łączenie jeśli coś ;)

A piszę o sprzedaży NPCom, bo taka propozycja została w tym temacie przedstawiona.
lvl 10
2013-04-07 09:06:20
Ale co wam przeszkadza że ludzie będą sprzedawać NPC po 1 złota kartę? Przecież to i tak będzie nijakie wynagrodzenie bo w sklepie takowa karta kosztuje 50złota.
lvl 14
2013-04-07 11:51:34
"Jak nie kijem go, to pałką"... Co jeszcze wymyślisz? Będzie wymiana kart na lepsze, poczekaj na to.
lvl 6
2013-04-07 13:02:50
No właśnie, nijakie wynagrodzenie więc jaki tego sens? Kupujesz paczkę za 400, śmieci sprzedajesz za 10 (zakładając że po 1złoto na kartę, jak napisałeś) to co Ci to da?

Z wymiany kart będzie się dało zrobić niespotykane w paczkach, więc lepiej na to poczekać. Zaś jeśli chodzi o śmietnik w konfigu, to możemy zrobić np. jakąś szufladę, gdzie wrzucasz karty nieużywane i sobie tam leżą aż do wymiany czy czegoś.
lvl 10
2013-04-07 13:12:01
O to szuflada mi się podoba jestem za.
Zaloguj się na stronie głównej aby pisać posty
Devbricks - Łukasz Kowalski all rights reserved, Regulamin
Twórcy gry: Silnik gry: Zły Patryk | Klient gry, www: Doceluf | Projekt i zarządzanie: Eigen | Grafiki: (karty, tła, avatary) - Marud, (karty, elementy www) - Zakała